Franca dhe Holanda barazojnë pa gola në kualifikueset e europianit

Ndeshja mes Francës dhe Holandës, e vlefshme për kualifikimet e Europianit, përfundoi pa gola. Holanda e filloi ndeshjen me intensitet të lartë, duke kërcënuar që në minutën e parë me një aksion të Jeremy Frimpong, por portieri francez Mike Maignan reagoi në mënyrë të shkëlqyer. Në minutën e 8-të, ekipi i drejtuar nga Ronald Koeman kërkoi një penallti pas një kontakti mes William Saliba dhe Memphis Depay, por gjyqtari vendosi të vazhdojë lojën.

Rreth minutës së 15-të, Antoine Griezmann pati një mundësi të shkëlqyer për të shënuar, por e shpërdoroi atë. Në fundin e pjesës së parë, Griezmann provoi sërish të kalojë në avantazh ekipin francez, por goditja e tij u ndal nga mbrojtja holandeze.

Në pjesën e dytë, Holanda arriti të shënojë një gol, por ai u anulua pas rishikimit të aksionit nga sistemi VAR. Kështu, ndeshja përfundoi me rezultatin 0-0, duke i lënë të dyja ekipet me nga një pikë.